Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
  • Du måste vara inloggad för att kunna ställa en fråga till säljaren. Om du saknar inloggning, klicka på Skapa konto i topplisten. OBS! Frågeformuläret kan inte användas för beställning.
Vad skrämmer mamma?

Vad skrämmer mamma?

Inbunden bok.

Nyskick. En humoristisk och hjärtevärmande berättelse om rädslor och mod mellan barn och vuxna. | Rabén & Sjögren, Utg. 2024 | Förlagsband. 4:o (220x270 mm)

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish

Förlagsfakta

ISBN
9789129744439
Titel
Vad skrämmer mamma?
Författare
El Refai, Nour
Förlag
Rabén & Sjögren
Utgivningsår
2024
Omfång
32 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
220 x 270 mm Ryggbredd 8 mm
Vikt
337 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Dito älskar att leka, och det gör mamma också. Hon är busig och rolig och hittar på de bästa lekarna. Men Dito älskar inte när det är dags att lägga sig. Då är mamma så där tråkigt vuxen. När sista boken är läst och man måste släcka stora lampan, då blir allt så ensamt och läskigt och mörkt. Mamma verkar inte förstå, hon säger att det inte finns någonting att vara rädd för. Men det tror inte Dito på, han ska ta reda på vad som skrämmer mamma!Den hyllade komikern Nour El Refai debuterar med en varm, humoristisk och träffsäker berättelse om barns och vuxnas rädslor och hur man pratar om dem. Emma Göthner står för de finurliga, fartfyllda illustrationerna.