Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
  • Du måste vara inloggad för att kunna ställa en fråga till säljaren. Om du saknar inloggning, klicka på Skapa konto i topplisten. OBS! Frågeformuläret kan inte användas för beställning.
Lilla boken om mode - Milano

Lilla boken om mode - Milano

Inbunden bok. Tukan Förlag. 2025. 160 sidor.

Nyskick. Förlagsny. Oläst. /// Tradition, uppfinningsrikedom och sofistikation Milano är verkligen modets huvudstad! Från Valentino till Versace, från Sophia Loren till Elsa Schiaparelli Lilla boken om mode: Milano är en bildodyssé genom det kvalitativa hantverk, klassisk kreativitet och avslappnat självförtroende som kännetecknar det italienska modet.

Laia Farran Graves har skrivit ett flertal böcker om mode, bland annat Lilla boken om Prada, Versace och Fendi. Hon har skrivit för Vogue, In Style, Glamour, Marie Claire och andra tidskrifter.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish

Förlagsfakta

ISBN
9789180387958
Titel
Lilla boken om mode - Milano
Författare
Graves, Laia Farran
Utgivningsår
2025
Omfång
160 sidor
Bandtyp
Inbunden
Språk
Svenska
Baksidestext
Tradition, uppfinningsrikedom och sofistikation Milano är verkligen modets huvudstad! Från Valentino till Versace, från Sophia Loren till Elsa Schiaparelli Lilla boken om mode: Milano är en bildodyssé genom det kvalitativa hantverk, klassisk kreativitet och avslappnat självförtroende som kännetecknar det italienska modet.[Bokinfo]