Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
Mördarens ansikte

Mördarens ansikte

Inbunden bok. B Wahlströms. 1 uppl. 2010. 171 sidor.

Mycket gott skick.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish

Förlagsfakta

ISBN
9789132156946
Titel
Mördarens ansikte
Författare
Kjetil Johnsen
Förlag
B Wahlströms
Utgivningsår
2010
Omfång
171 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
130 x 199 mm Ryggbredd 17 mm
Vikt
228 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Mördarens identitet avslöjas äntligen.
Vi hade aldrig kunnat gissa vem det är - någon som återvänt från de döda och som lever mitt ibland oss. Någon som själv är ett offer. Men än går ingen i Dybdal säker.

Katie sänker kniven mot Noras hals. Det sipprar blod. Inte mycket, men tillräckligt för att Nors ska skrika igen, och Nick skriker också.
Och Katie tänker: Döda mig, Nicholas. De kommer inte att låta mig göra det själv. Du måste göra det. Du kan, du klarar det. Du har gjort det förut.
- Jag skär henne Nicholas, jag skär henne öppen och kastar henne i älven, jag menar det, jag skär henne.

I den nästa sista boken i serien knyts trådarna ihop och man ser för första gången hur allt hänger samman. Äntligen är vi framme vid det stora avslöjandet: Vem som mördade Trine. Det blir en oväntad och blodig upplösning på mysteriet.