Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
What I talk about when I talk about running : a memoir
What I talk about when I talk about running : a memoir What I talk about when I talk about running : a memoir What I talk about when I talk about running : a memoir What I talk about when I talk about running : a memoir

What I talk about when I talk about running : a memoir

Inbunden bok. London : Harvill Secker. 2008.

Nära nyskick. Skyddsomslag i hyggligt skick. REVA I SKYDDSOMSLAGET LÄNGS RYGGENS FRAMSIDA, SYND PÅ BILD 1 OCH 2! ENGELSK TEXT!
Essäbok framsprungen ur förberedelserna inför maraton i New York. Förf. skriver om hur ett långvarigt intresse för löpning påverkat hans liv och skrivande. Slutsatsen är att långdistanslöpning och romanskrivande är intimt sammanlänkade. Författaren kallar sin bok, som är en personlig undersökning av vad som sker med kropp och tankar när man utsätter sig för att springa långa sträckor, för en memoarbok med löpningen som nav.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish

Förlagsfakta

ISBN
9781846552205
Titel
What I talk about when I talk about running : a memoir
Författare
Murakami, Haruki - Gabriel, Philip
Förlag
London : Harvill Secker
Utgivningsår
2008
Språk
English