Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
[Numismatik] Några underrättelser om de utrikes bruklige methoder att förfärdiga stämplar till mynt och pressade metall-arbeten (extrakt ur Vetenskapsakademiens handlingar 1820).
[Numismatik] Några underrättelser om de utrikes bruklige methoder att förfärdiga stämplar till mynt och pressade metall-arbeten (extrakt ur Vetenskapsakademiens handlingar 1820). [Numismatik] Några underrättelser om de utrikes bruklige methoder att förfärdiga stämplar till mynt och pressade metall-arbeten (extrakt ur Vetenskapsakademiens handlingar 1820).

[Numismatik] Några underrättelser om de utrikes bruklige methoder att förfärdiga stämplar till mynt och pressade metall-arbeten (extrakt ur Vetenskapsakademiens handlingar 1820).

(Sthlm, 1820.) 8:o. s. 203-24 & 1 stor utvikbar graverad plansch. Häftad i gråpappersryggremsa. Oskuren och ouppskuren. Bra skick. Om samtidens landvinningar inom tillverkningen av mynt, medaljer och stämplar. Den stora graverade planschen innehåller en mängd illustrationer som beskrivs i texten. Nils Wilhelm Almroth (1797-1852) var kemist, myntprovare och överdirektör för Mynt-. och kontrollverken i riket

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK