Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
MAMMAFÄLLAN - 36 MAMMAKÅSERIER

MAMMAFÄLLAN - 36 MAMMAKÅSERIER

Inbunden bok. ICA Bokförlag. Första uppl. 2009. 223 s. Inbunden. Illustrerad av Marianne Adolfsson. 21x14cm. 383 gram.

Nära nyskick. Prydlig namnetikett på främre försättsbladet. Maria Skölds MAMMAFÄLLAN är en härlig självbiografisk humorbok med hög igenkänningsfaktor för alla mammor till små och stora barn! Den perfekta morsdagspresenten! Mammafällan hjälp, hur hamnade jag där? Och hur kunde jag tro att det var slut med i väntans tider när barnen väl hade kommit ut ur magen? Det var ju då det verkligen började! Ungar som skulle skjutsas hit och dit, träningar och dansupp- visningar att inte tala om alla julspel! Då är det lätt att känna sig som en bläckfiskmamma som ska nå överallt och fixa allt för alla i familjen. Men vart tog jag själv vägen? Hon, den unga, vältränade pinglan mitt i karriären vars bild jag brukade möta i spegeln?MAMMAFÄLLAN handlar om lusjakt och chokladbegär, om åderbråck, löshår och försvunna herdedräkter, om hysteriska sommarutflykter och en motorshow i Globen som slutar med ett pinsamt asgarv (Tony Rickardsson tänk att du fanns på riktigt!!!). Sist men inte minst handlar den om livet som mamma och om vikten av att få lite tid för sig själv ibland. För fler böcker på samma tema: Välkommen att titta in på mina andra annonser på VILLA ROSAS BOKHYLLOR här på Bokbörsen! .

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish Stöd Bokhjälpen

Förlagsfakta

ISBN
9153432968
Titel
Mammafällan : 36 mammakåserier
Författare
Maria Sköld
Förlag
Ica Bokförlag
Utgivningsår
2009
Omfång
223 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
135 x 210 mm Ryggbredd 23 mm
Vikt
370 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Hjälp, hur hamnade jag i mammafällan?
En härlig självbiografisk humorbok med hög igenkänningsfaktor för alla mammor till små och stora barn! Den perfekta morsdagspresenten!
Mammafällan hjälp, hur hamnade jag där? Och hur kunde jag tro att det var slut med i väntans tider när barnen väl hade kommit ut ur magen? Det var ju då det verkligen började! Ungar som skulle skjutsas hit och dit, träningar och dansuppvisningar att inte tala om alla julspel! Då är det lätt att känna sig som en bläckfiskmamma som ska nå överallt och fixa allt för alla i familjen.
Men vart tog jag själv vägen? Hon, den unga, vältränade pinglan mitt i karriären vars bild jag brukade möta i spegeln
Den här boken handlar om lusjakt och chokladbegär, om åderbråck, löshår och försvunna herdedräkter, om hysteriska sommarutflykter och en motorshow i Globen som slutar med ett pinsamt asgarv (Tony Rickardsson tänk att du fanns på riktigt!!!).
Sist men inte minst handlar den om livet som mamma och om vikten av att få lite tid för sig själv ibland.