Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
  • Du måste vara inloggad för att kunna ställa en fråga till säljaren. Om du saknar inloggning, klicka på Skapa konto i topplisten. OBS! Frågeformuläret kan inte användas för beställning.
Kärlek, svek och (väldigt tjocka) kaniner

Kärlek, svek och (väldigt tjocka) kaniner

Häftad bok. Rabén & Sjögren. 1 uppl. 2021. 291 sidor.

Mycket gott skick.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish Stöd Bokhjälpen

Förlagsfakta

ISBN
9789129729450
Titel
Kärlek, svek och (väldigt tjocka) kaniner
Författare
Spont, Siri
Förlag
Rabén & Sjögren
Utgivningsår
2021
Omfång
291 sidor
Bandtyp
Häftad
Mått
150 x 200 mm Ryggbredd 24 mm
Vikt
462 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Tilda bor på landet och älskar djur. Hon har en shetlandsponny som aldrig gör som hon vill, en bästis som tyvärr är kär i killen Tilda hatar och en lärare som verkar älska att mörda djur mer än något annat.

Här kommer de två avslutande böckerna om Tilda i en härligt tjock och lätt reviderad samlingsvolym, mitt i prick för slukaråldern. Det handlar om allt det där livsviktiga som man tänker på när man går på mellanstadiet: Om vänskap och hemlig förälskelse, om att bli sviken av sin bästis, hata friluftsliv och det jobbiga och alldeles underbara med att få en valp i familjen. Roligt men också sorgligt, pirrigt och spännande. Boken är full av listor, genialt illustrerade av Jonna Björnstjerna.

Innehåller böckerna: Lova att jag får och Vägrar fega ur.